SKU: NBK5260DP
£127.66
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 73 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X1 | X1 xDrive 18D AC Auto | XDrive 18D AC | 2012–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 140HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 18d M Sport | XDrive 18D M Sport | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 141HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 18d M Sport | XDrive 18D M Sport | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 140HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 18d SE | XDrive 18D SE | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 140HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 18d Sport | XDrive 18D Sport | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 140HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 18D XLine | XDrive 18D XLine | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 140HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 18d XLine Auto | XDrive 18D XLine | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 140HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 20D AC Auto | XDrive 20D AC | 1997–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 20d M Sport | XDrive 20D M Sport | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 135KW 181HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 20D SE Auto | XDrive 20D SE | 1997–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 23D AC Auto | XDrive 23D AC | 2010–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 23d M Sport Auto | XDrive 23D M Sport | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 23d SE Auto | XDrive 23D SE | 2009–0000 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 23d SE Auto | XDrive 23D SE | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 150KW 201HP |
| BMW | X1 | X1 xDrive 25d XLine Auto | XDrive 25D XLine | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 160KW 214HP |
Reviews
There are no reviews yet.