SKU: 311589
£87.09
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 63.8 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 14.24 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 365 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 34.4 mm |
| Centering Diameter | 74.8 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X6 | X6 xDrive 30D Auto | XDrive 30D | 2008–2010 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 173KW 232HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30D Auto | XDrive 30D | 2010–2013 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 180KW 241HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30D Auto | XDrive 30D | 2012–2014 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 180KW 241HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30D Auto | XDrive 30D | 2012–2014 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 180KW 241HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30D Auto | XDrive 30D | 2012–… | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 180KW 241HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 30D Auto | XDrive 30D | 2012–… | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 180KW 241HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35D Auto | XDrive 35D | 2008–2012 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35i Auto | XDrive 35I | 2008–2010 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 225KW 301HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35i Auto | XDrive 35I | 2009–2010 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 225KW 301HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35i Auto | XDrive 35I | 2010–2012 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 225KW 302HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35i Auto | XDrive 35I | 2011–2014 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 225KW 302HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35i Auto | XDrive 35I | 2012–2013 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 225KW 302HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35i Auto | XDrive 35I | 2012–2014 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 225KW 302HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 35I LHD Turbo A | X6 XDrive 35I US LHD | 2009–… | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2979cc 221KW 296HP |
| BMW | X6 | X6 xDrive 40D Auto | XDrive 40D | 2010–2014 | Diesel | SUV Coupe | 4x4 | 2993cc 225KW 302HP |
Reviews
There are no reviews yet.