SKU: 311590
£117.00
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 80.3 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 9.35 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 345 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 22.4 mm |
| Centering Diameter | 74.8 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X5 | X5 4.8i M Sport 5s Auto | I M Sport | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 4.8i M Sport 7s Auto | I M Sport | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 4.8i SE 5s Auto | I SE | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 4.8i SE 7s Auto | I SE | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 SE 5s 4.8i Auto | I SE 5STR | 2007–2008 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 SE 7s 4.8i Auto | I SE 7 Str | 2007–2008 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30d M Sport Auto | XDrive 30D M Sport | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 180KW 241HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30I AC 5S A | XDrive 30I AC | 2008–… | Petrol | SUV | 4x4 | 2996cc 200KW 268HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 30i M Sport 5s Auto | XDrive 30I M Sport | 2009–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 2996cc 200KW 268HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 35d 10-Year Edition A | XDrive 35D 10-Year Edition | 2009–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 40D AC Auto | XDrive 40D AC | 2010–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 225KW 302HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48I LHD Auto | XDrive 48I US LHD | 2000–2003 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 257KW 344HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48I LHD Auto | XDrive 48I US LHD | 2009–… | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 257KW 344HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i M Sport 5s Auto | XDrive 48I M Sport | 2008–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i M Sport 5s Auto | XDrive 48I M Sport | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i M Sport 7s Auto | XDrive 48I M Sport | 2009–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i M Sport 7s Auto | XDrive 48I M Sport | 2009–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i SE 5s Auto | XDrive 48I SE | 2009–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i SE 5s Auto | XDrive 48I SE | 2009–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i SE 7s Auto | XDrive 48I SE | 2008–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
| BMW | X5 | X5 xDrive 48i SE 7s Auto | XDrive 48I SE | 2009–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4799cc 261KW 350HP |
Reviews
There are no reviews yet.