SKU: 313241
£86.31
In stock
In stock (3 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47.9 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 6.43 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 274 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 22 mm |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 6 | 6 DTS 121 | D TS | 2005–2008 | Diesel | Estate | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 DTS 121 | D S | 2005–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 Sakata | Sakata | 2004–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1798cc 88KW 118HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport 121 | D Sport | 2005–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport 143 | D Sport (143bhp) | 2005–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 Sport 143 | D Sport (143bhp) | 2005–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 TS | TS | 2002–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1798cc 88KW 118HP |
| Mazda | 6 | 6 TS | TS | 2005–2008 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1798cc 88KW 118HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 D 121 | D TS2 | 2005–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 D 143 | D TS2 (143bhp) | 2005–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 TS2 D 143 | D TS2 (143bhp) | 2005–2008 | Diesel | Estate | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 TSD 121 | D TS | 2005–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Mazda | 6 | 6 TSD 121 | D TS | 2005–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 TSD 143 | D TS (143bhp) | 2005–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
| Mazda | 6 | 6 TSD 143 | D TS (143bhp) | 2006–2008 | Diesel | Estate | 4x2 | 1998cc 105KW 140HP |
Blue Print
Front Axle
Prepared For Wear Warning Indicator
129 mm
71 Mm. 65 mm
Reviews
There are no reviews yet.