SKU: 313672
£60.31
In stock
In stock (1 available)
| Product type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Height | 40.3 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 3.56 kg |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 264 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Brand | NK |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Corsa | Corsa Design CDTI | CDTI Design 16V | 2006–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SE CDTI | SE CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2010–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRI CDTI | SRI CDTI | 2013–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRi CDTi A/C | SRI AC CDTI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SRi CDTi A/C | SRI AC CDTI | 2008–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi A/C CDTi | CDTI SXI AC 16V | 2006–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi A/C CDTi | CDTI SXI AC 16V | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi A/C CDTi | CDTI SXI AC 16V | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXI CDTI | CDTI SXI 16V | 2007–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXI CDTI | CDTI SXI 16V | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1686cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Corsa | Corsa SXi+ 16v | SXI + 16V | 2006–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1796cc 92KW 123HP |
Reviews
There are no reviews yet.