SKU: 314427
£97.74
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.5 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 6.16 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 15 mm |
| Centering Diameter | 58 mm |
| Brake Disc Thickness | 17 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Subaru | WRX STI | WRX STi Type UK Final Edition | Type UK Final Edition | 2017–2019 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2457cc 221KW 300HP |
| Subaru | WRX STI | WRX STi Type UK Symmetrical AWD | Type UK | 2010–2013 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2457cc 221KW 296HP |
| Subaru | WRX STI | WRX STi Type UK Symmetrical AWD | Type UK | 2010–2013 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 2457cc 221KW 296HP |
| Subaru | WRX STI | WRX STi Type UK Symmetrical AWD | Type UK | 2014–2016 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2457cc 221KW 300HP |
| Subaru | WRX STI | WRX STi Type UK Symmetrical AWD | Type UK | 2015–2019 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2457cc 221KW 300HP |
Reviews
There are no reviews yet.