SKU: 314582
£70.33
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49.7 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 5.16 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 255 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 55 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection D-4D | D-4D Colour Collection | 2005–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection D-4D | D-4D Colour Collection | 2005–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection D-4D | D-4D Colour Collection | 2005–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVT-i | VVTI Colour Collection | 2005–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVT-i | VVTI Colour Collection | 2005–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVT-i | VVTI Colour Collection | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVTi | VVTI Colour Collection | 2004–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Colour Collection VVTi | VVTI Colour Collection | 2004–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D-4D | D-4D T2 | 2004–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D-4D | D-4D T2 | 2005–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 D-4D Semi-Auto | D-4D T2 | 2004–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVT-1 | VVTI T2 | 2003–2006 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVTi | VVTI T2 | 2002–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVTi | VVTI T2 | 2002–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T2 VVTi | VVTI T2 | 2003–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D-4D | D-4D T3 | 2004–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 D-4D | D-4D T3 | 2005–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2002–2007 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2002–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2003–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla T3 VVTi | VVTI T3 | 2004–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla TSpirit VVTi | VVTI T Spirit | 2001–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
| Toyota | Corolla | Corolla TSpirit VVTi | VVTI T Spirit | 2004–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1398cc 71KW 95HP |
Reviews
There are no reviews yet.