SKU: 3147177
£92.04
In stock
In stock (5 available)
| Type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Brand | NK |
| Height | 46 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 6.46 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer diameter | 276 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 21 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Polo | Polo Beats TSi | Beats TSI | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo Life TSi | Life TSI | 2021–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo Match TSi Semi-Auto | Match TSI DSG | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo R-Line TSi | R-Line TSI | 2020–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 81KW 108HP |
| Volkswagen | Polo | Polo R-Line TSi | R-Line TSI | 2021–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo R-Line TSi Semi-Auto | R-Line TSI DSG | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 999cc 84KW 113HP |
| Volkswagen | Polo | Polo R-Line TSI Semi-Auto | R-Line TSI DSG | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 84KW 113HP |
| Volkswagen | Polo | Polo R-Line TSI Semi-Auto | R-Line TSI DSG | 2021–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo R-Line TSI Semi-Auto | R-Line TSI DSG | 2022–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 80KW 108HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SE Tech Edition TSi | SE Tech Edition TSI | 2019–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SE Tech Edition TSi Semi-Auto | SE Tech Edition TSI DSG | 2019–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SE TSi Semi-Auto | SE TSI DSG | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SEL TSi | SEL TSI | 2018–2019 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 84KW 113HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SEL TSi | SEL TSI | 2020–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SEL TSi Semi-Auto | SEL TSI DSG | 2018–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 84KW 113HP |
| Volkswagen | Polo | Polo SEL TSi Semi-Auto | SEL TSI DSG | 2020–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo Style TSi | Style TSI | 2021–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo United TSi | United TSI | 2020–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
| Volkswagen | Polo | Polo United TSi Semi-Auto | United TSI DSG | 2020–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 70KW 93HP |
Reviews
There are no reviews yet.