SKU: ADG04356
£74.03
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 46.7 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 5.86 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 257 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 22 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | Elantra | Elantra CDX | CDX | 2001–2004 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1975cc 103KW 139HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra CDX | CDX | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1975cc 103KW 139HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra CDX | CDX | 2003–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 76KW 101HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra CDX Auto | CDX | 2001–2003 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1975cc 103KW 139HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra CDX Auto | CDX | 2001–2005 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1975cc 103KW 139HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra CDX CRTD | CRTD CDX | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1991cc 82KW 110HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra GSi | GSI | 2001–2004 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1599cc 106KW 142HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra GSi | GSI | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 106KW 142HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra GSi Auto | GSI | 2001–2003 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1599cc 106KW 142HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra GSi Auto | GSI | 2001–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 106KW 142HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra SI | SI | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 106KW 142HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra SI Auto | SI | 2001–2003 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 106KW 142HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra TDI CDX | TDI CDX | 2002–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1991cc 82KW 110HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra TDI GSi | TDI GSI | 2002–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1991cc 82KW 110HP |
| Hyundai | Elantra | Elantra TDI SI | TDI SI | 2002–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1991cc 82KW 110HP |
Reviews
There are no reviews yet.