SKU: ADJ134347
£138.93
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 62 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 12.06 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 360 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 27 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography Dynamic V8 S/C Auto | V8 Autobiography Dynamic | 2013–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 4999cc 375KW 510HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography TDV6 Auto | TDV6 Autobiography | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 180KW 245HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Autobiography V8 S/C Auto | V8 Autobiography Sport | 2010–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 5000cc 373KW 510HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE Luxury SDV6 Auto | SDV6 HSE Luxury | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 188KW 255HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE SC Auto | V8 S/C HSE | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4197cc 287KW 384HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE SD4 Auto | SD4 HSE | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 176KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE SD4 Auto | SD4 HSE | 2017–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 176KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE SD4 Auto | SD4 HSE | 2018–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1999cc 176KW 237HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE SDV6 Auto | SDV6 HSE | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 215KW 288HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE SI4 Auto | SI4 HSE | 2017–… | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 221KW 295HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE TDV6 Auto | TDV6 HSE | 2005–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2720cc 140KW 187HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE TDV8 Auto | TDV8 HSE E4 | 2006–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 3630cc 200KW 268HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HSE V8 Auto | V8 HSE E4 | 2005–2007 | Petrol | SUV | 4x4 | 4394cc 220KW 295HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HST Auto | V8 S/C Premium Edition | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4197cc 287KW 384HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport HST SC Auto | V8 S/C HST | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4197cc 287KW 384HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport SE SDV6 Auto | SDV6 SE | 2011–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 188KW 255HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport SE TDV6 Auto | TDV6 SE | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 180KW 245HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport Stormer Edition TDV6 Auto | TDV6 Stormer Edition | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2993cc 180KW 245HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport V8 HSE Auto | V8 HSE | 2005–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 4394cc 220KW 295HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport V8 SC 1st Edition Auto | V8 S/C 1ST ED | 2005–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 4196cc 287KW 384HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Sport V8 SC STD Auto | V8 S/C | 1972–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 4196cc 287KW 384HP |
| Land Rover | Range Rover Sport | Range Rover Stormer Edition Auto | TDV6 Stormer Edition | 2009–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2720cc 140KW 187HP |
Reviews
There are no reviews yet.