SKU: DSK2622
£197.48
In stock
In stock (5 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 77.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Net weight | 11.5 kg |
| Multi-piece | one-piece |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 348 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 28.4 mm |
| Centering Diameter | 79 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 6 Series | 630i | 630I SMG | 2004–2006 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630i | 630I | 2004–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630i | 630I | 2004–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630i | 630I SMG | 2005–2005 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630I Auto | 630I | 1995–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630I Auto | 630I | 2004–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630I Sport | 630I Sport SMG | 2005–2005 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630I Sport | 630I Sport | 2005–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630I Sport | 630I Sport | 2005–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630I Sport | 630I Sport SMG | 2005–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630i Sport Auto | 630I Sport | 2005–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 630i Sport Auto | 630I Sport | 2005–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2996cc 190KW 254HP |
| BMW | 6 Series | 645 Ci | 645CI | 2003–2005 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4398cc 245KW 328HP |
| BMW | 6 Series | 645 Ci | 645CI SMG | 2004–2005 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4398cc 245KW 328HP |
| BMW | 6 Series | 645 Ci | 645CI SMG | 2004–2005 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4398cc 245KW 328HP |
| BMW | 6 Series | 645 Ci | 645CI | 2004–2005 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4398cc 245KW 328HP |
| BMW | 6 Series | 645 Ci Auto | 645CI | 1998–2005 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4398cc 245KW 328HP |
| BMW | 6 Series | 645 Ci Auto | 645CI | 2000–2005 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4398cc 245KW 328HP |
| BMW | 6 Series | 650i | 650I | 1999–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650i | 650I SMG | 2005–2005 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650i | 650I SMG | 2005–2005 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650i Auto | 650I | 2005–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650i Auto | 650I | 2005–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650I Sport | 650I Sport | 2005–2006 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650I Sport | 650I Sport SMG | 2005–2006 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650I Sport | 650I Sport | 2005–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650i Sport Auto | 650I Sport | 1996–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | 650i Sport Auto | 650I Sport | 2005–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4799cc 270KW 362HP |
| BMW | 6 Series | M6 | M6 | 2005–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 4999cc 373KW 500HP |
Reviews
There are no reviews yet.