SKU: 2734790
£22.99
In stock
In stock (2 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| EAN | 5703858747916 |
| Product type | Brake Shoe Set, parking brake |
| Width | 27 mm |
| Acid number, mgKOH/g | 167 mm |
| Function | Brake Shoe Set, parking brake |
| Net weight | 1.04 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Kia |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Sportage | Sportage 1 | 1 | 2014–2015 | Petrol | SUV | 4x2 | 1591cc 99KW 133HP |
| Kia | Sportage | Sportage 1 | 1 | 2015–2016 | Petrol | SUV | 4x2 | 1591cc 99KW 133HP |
| Kia | Sportage | Sportage 1 CRDi | CRDI 1 | 2010–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 1 CRDi ISG | CRDI 1 | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 1 ISG | 1 ISG | 2015–2016 | Petrol | SUV | 4x2 | 1591cc 99KW 133HP |
| Kia | Sportage | Sportage 1 ISG CRDi | CRDI 1 ISG | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 2 CRDi | CRDI 2 | 2008–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 2 ISG CRDi | CRDI 2 ISG | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 3 ISG CRDi | CRDI 3 ISG | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 3 Sat Nav CRDi | CRDI 3 Sat Nav | 2010–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 3 Sat Nav ISG CRDi | CRDI 3 Sat Nav ISG | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage 4 ISG CRDi | CRDI 4 ISG | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage Alpine Edition ISG CRDi 4x2 | CRDI Alpine Edition ISG | 2015–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage Axis Edition CRDi ISG | CRDI Axis Edition ISG | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
| Kia | Sportage | Sportage Black Edition ISG CRDi | CRDI Black Edition ISG | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 1685cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.