SKU: 12523600
£60.45
In stock
In stock (5 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.48 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 57 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Front Axle Left |
| Paired article numbers | 213544 |
| for brake disc diameter | 280 mm |
| Manufacturer Restriction | MOBIS |
| for brake disc thickness | 26 mm |
Reviews
There are no reviews yet.