SKU: 182707
£122.25
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 36 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles with electric parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 2199153 |
| for brake disc diameter | 290 mm |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| for brake disc thickness | 13 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Connecta dCi | N-Connecta DCI | 2017–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1461cc 81KW 108HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Connecta dCi | DCI N-Connecta | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Connecta dCi 4x4 | DCI N-Connecta | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Connecta dCi 4x4 CVT | DCI N-Connecta Xtronic | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Motion dCi | DCI N-Motion | 2019–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec dCi | DCI N-TEC | 2020–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec dCi 4x4 | DCI N-TEC | 2019–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai N-Tec dCi 4x4 CVT | DCI N-TEC Xtronic | 2019–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna dCi | DCI Tekna | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna dCi 4x4 | DCI Tekna | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna dCi 4x4 CVT | DCI Tekna Xtronic | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna dCi Semi-Auto | DCI Tekna DCT | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1461cc 84KW 113HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna+ dCi | DCI Tekna Plus | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna+ dCi 4x4 | DCI Tekna Plus | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
| Nissan | Qashqai | Qashqai Tekna+ dCi 4x4 CVT | DCI Tekna Plus Xtronic | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1749cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.