SKU: 2115222
£125.54
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 4.07 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 42 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Front Axle Right |
| Paired article numbers | 2115221 |
| for brake disc diameter | 348 mm |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| for brake disc thickness | 36 mm |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | 5 Series | 535D A/C Touring Auto | 535D AC Touring | 2007–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D Auto | 535D Authorities | 2015–2019 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535d Executive Auto | 535D Executive Gran Turismo | 2010–2012 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 2993cc 220KW 295HP |
| BMW | 5 Series | 535d M Sport Auto | 535D M Sport | 1970–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535d M Sport Auto | 535D M Sport | 2006–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535d M Sport Auto | 535D M Sport | 2007–2008 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535d M Sport Auto | 535D M Sport | 2007–2010 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535d M Sport Auto | 535D M Sport | 2010–2012 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 220KW 295HP |
| BMW | 5 Series | 535D M Sport Touring Auto | 535D M Sport | 2005–2007 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D M Sport Touring Auto | 535D M Sport Touring | 2006–2007 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D M Sport Touring Auto | 535D M Sport Touring | 2006–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D M Sport Touring Auto | 535D M Sport Touring | 2007–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Auto | 535D SE | 2004–2012 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Auto | 535D SE | 2006–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Auto | 535D SE | 2007–2007 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Auto | 535D SE | 2007–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Touring Auto | 535D SE Touring | 2004–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Touring Auto | 535D SE Touring | 2006–2007 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Touring Auto | 535D SE Touring | 2007–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D SE Touring Auto | 535D SE Touring | 2007–… | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
| BMW | 5 Series | 535D Sport Auto | 535D Sport | 2004–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535D Sport Touring Auto | 535D Sport Touring | 2004–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 200KW 268HP |
| BMW | 5 Series | 535d Touring Auto | 2006–2010 | Diesel | Estate | 4X2 | 2993cc 200KW 268HP | |
| BMW | 5 Series | 535d Touring Auto | 535D Authorities Touring | 2010–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 2993cc 210KW 281HP |
Reviews
There are no reviews yet.