SKU: 2119111
£76.15
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2.41 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 pis, Brake Caliper with integrated parking brake |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Rear Axle Left |
| Paired article numbers | 2119112 |
| for brake disc diameter | 272 mm |
| Manufacturer Restriction | LUCAS |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic 16v | Dynamic 16V | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic 16v | 16V Dynamic | 2005–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 101KW 136HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic JTD 16V | Dynamic JTD 16V | 2003–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic JTD 16V | JTD Dynamic | 2005–2007 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | Eleganza JTD 16V | 2003–2004 | Diesel | MPV | 4x2 | 2179cc 94KW 126HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | Eleganza JTD 16V | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | Eleganza JTD 16V | 2004–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 2179cc 94KW 126HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | JTD Eleganza | 2005–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V A | Eleganza JTD 16V | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 79KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16v Auto | JTD Eleganza | 2005–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 79KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD Eleganza SE | Eleganza SE JTD 16V | 2004–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD Eleganza SE | Dynamic Plus JTD 16V | 2004–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD Eleganza SE A | Eleganza SE JTD 16V | 2004–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD Eleganza SE A | Dynamic Plus JTD 16V | 2004–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | Prestigio JTD 16V | 2002–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | 16V JTD Premier | 2002–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | Prestigio JTD 16V | 2003–2004 | Diesel | MPV | 4x2 | 2179cc 94KW 126HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD16V A | Prestigio JTD 16V | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 79KW 107HP |
Reviews
There are no reviews yet.