SKU: 2119154
£87.27
In stock
In stock (1 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 4.6 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 57 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Left |
| Paired article numbers | 2119154 |
| for brake disc diameter | 302 mm |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| for brake disc thickness | 26 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Peugeot | 308 | 308 Allure SW Blue HDi | Blue HDI SW Allure | 2014–2014 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 110KW 150HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT Blue HDi S/S Auto | Blue HDI S/S GT | 2018–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 130KW 174HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT Blue HDi S/S Auto | BlueHDi S/S GT | 2019–2020 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 130KW 174HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT HDi 135 | GT HDI | 2007–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT HDi 135 | GT HDI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT Line Blue HDi S/S Auto | Blue HDI S/S GT Line | 2017–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 110KW 150HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT Line HDi Blue S/S | Blue HDI S/S GT Line | 2016–2019 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 110KW 150HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT Line SW Blue HDi S/S | Blue HDI S/S SW GT Line | 2017–… | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 110KW 150HP |
| Peugeot | 308 | 308 GT SW Blue HDi S/S Auto | Blue HDI S/S SW GT | 2017–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 132KW 177HP |
| Peugeot | 308 | 308 Roland Garros cc Navigation Version HDi Auto | HDI CC Roland Garros Navigation Version | 2014–2014 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1997cc 120KW 163HP |
| Peugeot | 308 | 308 SE HDi 135 | SE HDI | 2007–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 SE HDi Auto | HDI SE | 2008–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 SE HDi Auto | HDI SE | 2011–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 SE SW HDi | HDI SW SE | 2008–2011 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 SE SW HDi Auto | HDI SW SE | 2008–2011 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 Sport HDi 135 | Sport HDI | 2007–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 Sport HDi 135 | Sport HDI | 2007–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 Sport SW HDi 136 | HDI SW Sport | 2008–2010 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 Sport SW HDi Auto | HDI SW Sport | 2008–2011 | Diesel | Estate | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Peugeot | 308 | 308 Sportium HDi | HDI Sportium | 2012–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1997cc 110KW 150HP |
Reviews
There are no reviews yet.