SKU: 213562
£58.98
In stock
In stock (3 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 1.37 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 34 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 pis, Brake Caliper with integrated parking brake |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 213561 |
| for brake disc diameter | 280 mm |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Key Compatible Vehicles | Kia |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Venga | Venga 1 | 1 | 2010–2012 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 1 Air CRDi | CRDI 1 Air | 2011–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 Air EcoDynamics | 1 Air EcoDynamics | 2012–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 Air ISG | 1 Air ISG | 2015–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 Air ISG | 1 Air ISG | 2015–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 CRDi | CRDI 1 | 2011–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 EcoDynamics | 1 EcoDynamics | 2011–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 EcoDynamics CRDI | CRDI 1 EcoDynamics | 2010–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 1 EcoDynamics CRDI | CRDI 1 EcoDynamics | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 88HP |
| Kia | Venga | Venga 1 ISG | 1 ISG | 2015–2016 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 1 ISG | 1 ISG | 2015–2018 | Petrol | MPV | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Kia | Venga | Venga 4 Auto | 4 | 2015–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 1591cc 92KW 123HP |
| Kia | Venga | Venga 4 Auto | 4 | 2018–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1591cc 92KW 123HP |
| Kia | Venga | Venga 4 ISG | 4 ISG | 2015–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1591cc 91KW 123HP |
| Kia | Venga | Venga 4 ISG | 4 ISG | 2018–2019 | Petrol | MPV | 4x2 | 1591cc 92KW 123HP |
Reviews
There are no reviews yet.