SKU: 213699
£82.03
In stock
In stock (2 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2.6 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 40 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 pis, Brake Caliper with integrated parking brake |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Left |
| Paired article numbers | 2136100 |
| for brake disc diameter | 268 mm. 292 mm |
| Manufacturer Restriction | ATE |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Zafira | Zafira Active Plus CDTi Auto | Active Plus CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Breeze CDTI | Breeze CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Breeze CDTI | Breeze CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Breeze Plus CDTI | Breeze Plus CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Breeze Plus CDTI | Breeze Plus CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira CDTi 8v | CDTI 8V Special (120bhp) | 2011–2011 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Club CDTI | Club CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Design CDTI | Design CDTI | 2009–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Design CDTi Auto | Design CDTI | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTI | Elite CDTI | 2009–2011 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTI Auto | Elite CDTI | 2009–2011 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTI Auto | Elite CDTI | 2010–2011 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTI Auto | Elite CDTI | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Exclusive CDTi | Exclusiv CDTI | 2008–2011 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Life CDTI | Life CDTI 8V | 2005–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Special CDTI | Special CDTI | 2009–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 74KW 98HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Special CDTI | Special CDTI | 2009–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 74KW 98HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Special CDTI 16V | CDTI 16V Special | 2006–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Special CDTI 8V | CDTI 8V Special (100bhp) | 2006–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 74KW 99HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI CDTI Auto | SRI CDTI | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI XP 120 | SRI Plus E4 | 2006–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI XP 200 | SRI Plus 16V 150 E4 | 2006–… | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI XP CDTI Auto | SRI XP CDTI | 2010–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira XP CDTi Auto | SRI XP CDTI | 2009–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
Reviews
There are no reviews yet.