SKU: 2139152
£65.84
In stock
In stock (5 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| EAN | 5700750054388 |
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.34 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 54 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Right |
| Paired article numbers | 2139151 |
| for brake disc diameter | 280 mm |
| Manufacturer Restriction | LUCAS |
| for brake disc thickness | 24 mm |
Reviews
There are no reviews yet.