SKU: 214026
£70.33
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Aluminium |
| Net weight | 1.7 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 pis, Brake Caliper with integrated parking brake |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 214025 |
| for brake disc diameter | 280 mm |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mini | Countryman | Countryman Cooper | Cooper | 2010–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper | Cooper | 2010–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper | Cooper | 2016–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper ALL4 | Cooper ALL4 | 2013–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 90KW 121HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper ALL4 Auto | Cooper ALL4 | 2016–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper ALL4 Park Lane | Cooper ALL4 Park Lane | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper ALL4 T Auto | Cooper ALL4 | 2013–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 90KW 121HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Auto | Cooper | 2010–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Auto | Cooper | 2016–2016 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper Park Lane | Cooper Park Lane | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 90KW 122HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper S | Cooper S | 2010–2013 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 135KW 184HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper S All4 | Cooper S ALL4 | 2010–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 135KW 184HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper S All4 | Cooper S ALL4 | 2010–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 135KW 184HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper S All4 Auto | Cooper S ALL4 | 2010–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 135KW 184HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper S Auto | Cooper S | 2014–… | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 140KW 190HP |
| Mini | Countryman | Countryman Cooper S Park Lane | Cooper S Park Lane | 2015–2016 | Petrol | SUV | 4x2 | 1598cc 140KW 190HP |
| Mini | Countryman | Countryman John Cooper Works Auto | John Cooper Works | 2012–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1598cc 160KW 215HP |
Reviews
There are no reviews yet.