SKU: 2145266
£66.11
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.71 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 63 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Front Axle Right |
| Paired article numbers | 2145265 |
| for brake disc diameter | 296 mm |
| Manufacturer Restriction | ADVICS-OHIO |
| for brake disc thickness | 28 mm |
Reviews
There are no reviews yet.