
SKU: 2147187
£148.04
In stock
In stock (5 available)
| Type | Brake Caliper |
|---|---|
| Brand | NK |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 3.05 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 43 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles with electric parking brake |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper, Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, in front of axle |
| Paired article numbers | 2147188 |
| for brake disc diameter | 300 mm |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A7 | A7 Sportback Black Edition TDI Quattro Auto | TDI Quattro Black Edition | 2013–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 230KW 313HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback Black Edition TDI Quattro Auto | TDI Quattro Black Edition | 2013–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 180KW 245HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback S Line Quattro TDI Auto | TDI Quattro S Line | 2012–2014 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 180KW 242HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback S Line TDI Auto | TDI S Line | 2011–2012 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2967cc 150KW 204HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback S Line TDI Auto | TDI S Line | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2967cc 150KW 204HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2011–2014 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 150KW 204HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback SE TDI Auto | TDI SE | 2012–2015 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2967cc 150KW 201HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback SE TDI Quattro Auto | TDI Quattro SE | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 180KW 245HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback SE TDI Quattro Auto | TDI Quattro SE | 2012–2013 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 230KW 313HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI Black Edition Auto Quattro Auto | Sportback TDI Quattro Black Edition | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 235KW 315HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI Black Edition Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro Black Edition | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 200KW 268HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI Black Edition Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro Black Edition | 2015–2016 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 160KW 215HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI Black Edition Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro Black Edition | 2015–2019 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 200KW 268HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Auto Quattro Auto | Sportback TDI Quattro S Line | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 235KW 315HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Auto Quattro Auto | Sportback TDI Quattro S Line | 2015–2017 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 235KW 316HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro S Line | 2014–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 160KW 215HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro S Line | 2015–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 160KW 215HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro S Line | 2015–2017 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 200KW 268HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro S Line | 2015–2018 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 160KW 215HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Ultra Semi-Auto | Sportback TDI Ultra S Line | 2015–2017 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI S Line Ultra Semi-Auto | Sportback TDI Ultra S Line | 2015–2018 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI SE Executive Quattro Semi-Auto | Sportback TDI Quattro SE Executive | 2015–2015 | Diesel | Coupe | 4x4 | 2967cc 160KW 215HP |
| Audi | A7 | A7 Sportback TDI SE Executive Ultra Semi-Auto | Sportback TDI Ultra SE Executive | 2015–2018 | Diesel | Coupe | 4x2 | 2967cc 210KW 282HP |
Reviews
There are no reviews yet.