SKU: 2147342
£80.64
In stock
In stock (1 available)
| Product type | Brake Caliper |
|---|---|
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2.6 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 pis, Brake Caliper with integrated parking brake |
| Placement on Vehicle | in front of axle, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | 2147341 |
| for brake disc diameter | 272 mm |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Brand | NK |
| Key Compatible Vehicles | Volkswagen |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Eos | Eos Exclusive TSI | Exclusive TSI | 2011–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 207HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Exclusive TSi Semi-Auto | Exclusive TSI DSG | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 207HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual FSI 200 | Individual FSI 200 | 2007–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 147KW 197HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual FSI 200 Auto | Individual FSI DSG 200 | 2007–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 147KW 197HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual TDI 140 | Individual TDI DSG 140 | 2007–2009 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual TDI 140 Auto | Individual TDI 140 | 2007–2008 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1968cc 104KW 140HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual TSi | Individual TSI | 2010–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 210HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual TSi Auto | Individual TSI | 2010–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3597cc 186KW 250HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Individual TSi DSG Semi-Auto | Individual TSI DSG | 2010–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 210HP |
| Volkswagen | Eos | Eos SE TSi BlueMotion Technology | SE TSI BlueMotionTechnology | 2010–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1390cc 90KW 122HP |
| Volkswagen | Eos | Eos SE TSi S/C | SE TSI | 2008–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1390cc 118KW 160HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Sport TSi | Sport TSI | 2011–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 207HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Sport TSi 210 | Sport TSI | 2009–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 210HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Sport TSi DSG Semi-Auto | Sport TSI DSG | 2009–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 210HP |
| Volkswagen | Eos | Eos Sport TSi Semi-Auto | Sport TSI DSG | 2011–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1984cc 155KW 207HP |
Reviews
There are no reviews yet.