SKU: LCA205N
£55.05
In stock
In stock (5 available)
| Brand | NK |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Material | Cast Iron |
| Net weight | 2.1 kg |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 45 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston), Floating Caliper |
| Placement on Vehicle | behind the axle, Rear Axle Left |
| Paired article numbers | 214098 |
| for brake disc diameter | 325 mm. 350 mm |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| for brake disc thickness | 20 mm |
Reviews
There are no reviews yet.