
SKU: BDC6132
£67.20
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 53 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 296 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 6 |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Navara | Navara Acenta dCi | DCI Acenta 4x4 SHR DCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 120KW 160HP |
| Nissan | Navara | Navara Acenta dCi | DCI Acenta 4x4 SHR KCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 120KW 160HP |
| Nissan | Navara | Navara Acenta dCi | DCI Acenta SHR KCB | 2018–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 120KW 160HP |
| Nissan | Navara | Navara Acenta+ dCi Auto | DCI Acenta Plus 4x4 SHR DCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara N-Connecta dCi | DCI N-Connecta 4x4 SHR DCB | 2016–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara N-Connecta dCi | DCI N-Connecta SHR DCB | 2019–2022 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2299cc 140KW 187HP |
| Nissan | Navara | Navara N-Connecta dCi Auto | DCI N-Connecta SHR DCB | 2018–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara N-Guard AT32 dCi Auto | DCI N-Guard AT32 SHR DCB | 2019–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara N-Guard dCi | DCI N-Guard SHR DCB | 2018–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara Off Roader AT32 DCI | DCI Off-Roader AT32 SHR DCB | 2018–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna dCi Auto | DCI Tekna SHR DCB | 2018–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 140KW 190HP |
| Nissan | Navara | Navara Tekna dCi Auto | DCI Tekna SHR DCB | 2019–2022 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2299cc 140KW 187HP |
| Nissan | Navara | Navara Visia DCI | DCI Visia 4x4 SHR KCB | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 120KW 160HP |
| Nissan | Navara | Navara Visia DCI | DCI Visia Chassis Cab KCB | 2018–2019 | Diesel | Chassis Cab | 4x4 | 2298cc 120KW 160HP |
| Nissan | Navara | Navara Visia DCI | DCI Visia SHR DCB | 2018–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2298cc 120KW 160HP |
Reviews
There are no reviews yet.