
SKU: BDC5276
£70.36
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 42 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 308 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 22 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Zafira | Zafira Active CDTi | Active CDTI 8V | 2005–2007 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Breeze CDTI | Breeze CDTI | 2007–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Club CDTI | Club CDTI | 2007–2007 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Club CDTI | Club CDTI | 2008–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Design CDTI | Design CDTI | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Design CDTi 16v Auto | Design CDTI 16V (150bhp) | 2006–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Design CDTi Auto | Design CDTI 8V | 2006–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTi 150 Auto | Elite CDTI | 2007–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 147HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Exclusive CDTi | Exclusiv CDTI | 2008–2011 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Special 16v | Special | 2006–… | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 103KW 138HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Special CDTI | Special CDTI | 2009–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 74KW 98HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI CDTI 150 | SRI CDTI 16V | 2005–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI CDTI Auto | SRI CDTI | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 148HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi XP 120 Auto | SRI Plus E4 | 2006–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi XP 140 | SRI Plus 16V E4 | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 1796cc 103KW 138HP |
Reviews
There are no reviews yet.