
SKU: BDC5521
£60.71
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49.2 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 295 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 24 mm |
| Centering Diameter | 55 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Avensis | Avensis Colour Collection D-4D | D-4D Colour Collection | 2001–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis Colour Collection D-4D | D-4D Colour Collection | 2005–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis Colour Collection D-4D | D4D Colour Collection | 2006–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis Colour Collection D-4D | D4D Colour Collection | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T Spirit D-4D | D-4D T Spirit | 2003–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T Spirit D-4D | D-4D T Spirit | 2003–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T2 D-4D | D-4D T2 | 2003–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T2 D-4D | D-4D T2 | 2003–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T2 D-4D | D4D T2 | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T2 D-4D | D4D T2 | 2006–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T2 D-4D | D4D T2 | 2006–2009 | Diesel | Estate | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3 X D-4D | D-4D T3-X | 2005–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-S D-4D | D-4D T3-S | 2003–2006 | Diesel | Estate | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-S D-4D | D-4D T3-S | 2003–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-S D-4D | D4D T3S | 2006–2008 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-S D-4D | D4D T3S | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-X D-4D | D4D T3X | 2006–2008 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-X D-4D | D4D T3X | 2006–2008 | Diesel | Estate | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T3-X D-4D | D4D T3X | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T4 D-4D | D-4D T4 | 2003–2006 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T4 D-4D | D4D T4 | 2006–2008 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T4 D-4D | D4D T4 | 2006–2008 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1998cc 93KW 125HP |
| Toyota | Avensis | Avensis T4 D-CAT | D-CAT T4 | 2004–2004 | Diesel | Saloon | 4x2 | 1995cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.