
SKU: BDC5837
£139.29
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 88.2 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 274 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 9.5 mm |
| Centering Diameter | 52 mm |
| Brake Disc Thickness | 11 mm |
| Additional Information 2 | with integrated magnetic sensor ri, with integrated wheel bearing |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 108 CDi | 108 CDI | 2013–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 108 CDI Tourer | 108CDI Tourer | 2015–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi | 109 CDI | 2013–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi BlueEfficiency | 109 CDI BlueEfficiency | 2013–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi BlueEfficiency | 109 CDI BlueEfficiency | 2013–2020 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi BlueEfficiency Dualiner | 109 CDI BlueEfficiency Dualiner | 2013–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi Dualiner | 109 CDI Dualiner | 2013–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi Sport | 109 CDI Sport | 2015–2018 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi Touringer | 109CDI Tourer | 2018–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 CDi Traveliner | 109 CDI Traveliner | 2013–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 109 Pure CDi | 109CDI Pure L3 | 2019–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 85KW 114HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi | 111 CDI Dualiner | 2013–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi | 111 CDI | 2013–2020 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi Touringer | 111CDI Tourer | 2016–2018 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi Touringer | 111CDI Tourer | 2016–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi Traveliner | 111 CDI Traveliner | 2014–2014 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 CDi Traveliner | 111 CDI Traveliner | 2014–2019 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan 111 Pure CDi | 111CDI Pure L2 | 2019–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 70KW 93HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan Touringer Professional 109 CDi | 109CDI Tourer Pro L2 | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 70KW 93HP |
| Mercedes-Benz | Citan | Citan Touringer Professional 111CDi | 111CDI Tourer Pro L2 | 2019–2021 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.