
SKU: BDC5874
£64.25
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| EAN | 5050438293449 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 38.2 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 326 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 18 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | XF | XF Executive D Auto | D Executive | 2015–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Executive D Auto | D Executive | 2015–0000 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2008–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 140KW 190HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2012–2014 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Luxury D Auto | D Luxury SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2011–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 140KW 190HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2012–2015 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio D Auto | D Portfolio | 2013–2015 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Portfolio Sportbrake D Auto | D Portfolio SportBrake | 2012–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF Premium Luxury D Auto | D Premium Luxury SportBrake | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport SportBrake | 2013–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport D Auto | D R-Sport | 2013–2016 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport Dynamic D Auto | D R-Sport Dynamic SportBrake | 2015–0000 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
| Jaguar | XF | XF R-Sport Dynamic D Auto | D R-Sport Dynamic SportBrake | 2015–0000 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF SE Business D Auto | D SE Business SportBrake | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF SE D Auto | D SE | 2012–2013 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 120KW 163HP |
| Jaguar | XF | XF Sport D Auto | D Sport | 2012–2014 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2179cc 147KW 200HP |
Reviews
There are no reviews yet.