
SKU: BP537
£175.21
In stock
Only 1 left in stock
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 38 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 19 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 203 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MG | ZR | ZR | 105 | 2000–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR | 105 | 2001–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR 105 | 105 | 2004–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR 105 | 105 | 2004–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR 105 Trophy | 105 Trophy | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR 105 Trophy | 105 Trophy | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR 105 Trophy SE | 105 Trophy SE | 2005–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR 105 Trophy SE | 105 Trophy SE | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR Atomix | Atomix | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR Atomix | Atomix | 2003–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR TD 115 | TD 115 | 2004–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1994cc 83KW 111HP |
| MG | ZR | ZR+ | +105 | 2001–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR+ | +105 | 2001–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR+ 105 | +105 | 2004–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
| MG | ZR | ZR+ 105 | +105 | 2004–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 76KW 101HP |
Reviews
There are no reviews yet.