
SKU: BS1147K1
£217.74
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 42 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 19 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 229 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | RAV4 | RAV4 D-4D | D-4D NV | 2001–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 81KW 108HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 D-4D | D-4D NV | 2001–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 81KW 108HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 D-4D GX | D-4D GX | 2001–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 81KW 108HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 D-4D NRG | D-4D NRG | 2001–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 81KW 108HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 D-4D VX | D-4D VX | 2001–2003 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 81KW 108HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Granite D-4D | D-4D Granite | 2005–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 Granite D-4D | D-4D Granite | 2005–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R D-4D | D-4D XT-R | 2005–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT-R D-4D | D-4D XT-R | 2005–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 D-4D | D-4D XT2 | 2003–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 D-4D | D-4D XT2 | 2003–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT2 VVTi | VVT-I XT2 | 2003–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 1998cc 109KW 147HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT3 D-4D | D-4D XT3 | 2003–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT4 D-4D | D-4D XT4 | 2003–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
| Toyota | RAV4 | RAV4 XT5 D-4D | D-4D XT5 | 2004–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 85KW 114HP |
Reviews
There are no reviews yet.