
SKU: BP404
£176.50
In stock
Only 2 left in stock
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 29 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 16 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 200 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Opel | Agila | Agila Club 12V | Club 12V | 2002–2015 | Petrol | MPV | 4x2 | 973cc 43KW 57HP |
| Opel | Agila | Agila Club 16v | Club 16V | 2008–2014 | Petrol | MPV | 4x2 | 1199cc 55KW 73HP |
Reviews
There are no reviews yet.