
SKU: BS1153K1
£167.05
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Quinton Hazell |
|---|---|
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 38 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Adjustment | with automatic adjustment |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Piston Diameter | 19 mm |
| Additional Information | with wheel brake cylinder |
| Additional Information 2 | with mounting manual |
| Inner Brake Drum Diameter | 203 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | Note | Note Acenta dCi 102 | DCI Acenta | 2009–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 76KW 102HP |
| Nissan | Note | Note Acenta DCI 86 | DCI Acenta | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 63KW 86HP |
| Nissan | Note | Note Acenta DCI 86 | DCI Acenta | 2009–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 63KW 86HP |
| Nissan | Note | Note Acenta S 109 | Acenta S | 2008–2008 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Nissan | Note | Note Acenta S 109 | Acenta S | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Nissan | Note | Note Acenta S 109 Auto | Acenta S | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Nissan | Note | Note Acenta S dCi 102 | DCI Acenta S | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 76KW 102HP |
| Nissan | Note | Note N-Tec+ | N-Tec Plus | 2012–2013 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 110HP |
| Nissan | Note | Note SE Auto | SE | 2006–2008 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Nissan | Note | Note Tekna | Tekna | 2010–2012 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 110HP |
| Nissan | Note | Note Tekna dCi 102 | DCI Tekna | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 76KW 102HP |
| Nissan | Note | Note Tekna dCi 86 | DCI Tekna | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 63KW 84HP |
| Nissan | Note | Note Tekna dCi 86 | DCI Tekna | 2009–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 63KW 86HP |
| Nissan | Note | Note Visia Auto | Visia | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 1598cc 81KW 108HP |
| Nissan | Note | Note Visia dCi 86 | DCI Visia | 2009–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1461cc 63KW 86HP |
Reviews
There are no reviews yet.