SKU: BC8659R
£184.10
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Inner width | 56 mm |
| Brake System | ATE |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| for brake disc thickness | 11 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | MPV | MPV | I | 1999–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1991cc 90KW 121HP |
| Mazda | MPV | MPV | 16V | 2002–2004 | Petrol | MPV | 4x2 | 2261cc 104KW 139HP |
| Mazda | MPV | MPV Diesel | TD | 2002–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1998cc 100KW 134HP |
Reviews
There are no reviews yet.