SKU: BC10907
£115.59
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | ATE |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 38 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles without electric parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| for brake disc diameter | 292 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Key Compatible Vehicles | Vauxhall |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite Auto | Elite | 2017–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1598cc 125KW 170HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite Bi-T CDTi S/S | Elite Bi-Turbo CDTI S/S | 2013–2015 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 143KW 195HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite CDTi Auto | Elite CDTI | 2013–2017 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 121KW 165HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite CDTi S/S | Elite CDTI S/S | 2013–2017 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 121KW 165HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite CDTi S/S | Elite CDTI S/S | 2015–2018 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 125KW 170HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite S/S | Elite S/S | 2013–2017 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 103KW 140HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite S/S | Elite S/S | 2017–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 103KW 140HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite S/S | Elite S/S | 2018–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 103KW 140HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada Elite T S/S | Elite S/S | 2015–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1598cc 147KW 197HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE CDTi Auto | SE CDTI | 2013–2015 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 121KW 165HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE CDTi S/S | SE CDTI S/S | 2013–2016 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 121KW 165HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE CDTi S/S | SE CDTI S/S | 2016–2016 | Diesel | Convertible | 4x2 | 1956cc 125KW 170HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE S/S | SE S/S | 2015–2017 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 103KW 140HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE S/S | SE S/S | 2017–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 103KW 140HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE S/S | SE S/S | 2018–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1364cc 103KW 140HP |
| Vauxhall | Cascada | Cascada SE T S/S | SE S/S | 2014–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1598cc 147KW 197HP |
Reviews
There are no reviews yet.