SKU: BC21456
£243.00
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | Varga |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 43 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| for brake disc diameter | 305 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dodge | Journey | Journey RT CRD | CRD RT | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD | CRD RT | 2014–2017 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD Auto | CRD RT | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey RT CRD Auto | CRD RT | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SE | SE | 2008–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SE | SE | 2010–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SE CRD | CRD SE | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SE CRD | CRD SE | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT | SXT | 2009–2009 | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT | SXT | 2009–… | Petrol | MPV | 4x2 | 2360cc 125KW 168HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD | CRD SXT | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD | CRD SXT | 2009–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD Auto | CRD SXT | 2008–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
| Dodge | Journey | Journey SXT CRD Auto | CRD SXT | 2010–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 138HP |
Reviews
There are no reviews yet.