SKU: BC21782
£176.94
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | Sumitomo |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 45 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (4 pistons) |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| for brake disc diameter | 319 mm |
| Mounting points diameter | 14 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4WD Double Cab TSS | Active 4WD D-4D DCB TSS | 2017–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4WD Single Cab TSS | Active 4WD D-4D S/C TSS | 2017–2018 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Active D-4D 4WD Single Cab TSS | Active 4WD D-4D S/C TSS | 2020–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL2 D-4D 4x4 DCB | HL2 4x4 D-4D DCB | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL2 D-4D 4x4 S/C | HL2 4x4 D-4D S/C | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2494cc 106KW 142HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4WD Double Cab | Icon 4WD D-4D DCB | 2016–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4WD Double Cab | Icon 4WD D-4D DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 110KW 147HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Icon D-4D 4WD Double Cab Auto | Icon 4WD D-4D DCB | 2020–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible 50 D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible 50 D-4D DCB | 2019–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab | Invincible 4WD D-4D DCB | 2020–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible 4WD D-4D DCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2017–2019 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible X D-4D 4WD Double Cab Auto | Invincible X 4WD D-4D DCB | 2018–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HILux Invincable AT35 D-4D 4WD A | Invincible AT35 4WD D-4D DCB | 2019–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
| Toyota | Hilux | HILux Invincable X AT35 D-4D 4WD A | Invincible X AT35 4WD D-4D DCB | 2019–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2393cc 109KW 146HP |
Reviews
There are no reviews yet.