SKU: BC6
£152.51
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Inner width | 49 mm |
| Brake System | Girling |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 43 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| Mounting bores distance | 79 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
Reviews
There are no reviews yet.