SKU: BC7010
£149.85
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Brake System | TRW |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | Vented |
| Piston Diameter | 41 mm |
| Vehicle Equipment | for vehicles without electric parking brake |
| Brake Caliper Type | Fist-type Caliper |
| for brake disc diameter | 315 mm |
| for brake disc thickness | 23 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Opel | Insignia | Insignia SC | SC | 2009–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 85KW 113HP |
| Opel | Insignia | Insignia SC | SC | 2009–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 85KW 113HP |
| Opel | Insignia | Insignia SE | SE | 2009–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1598cc 85KW 113HP |
| Opel | Insignia | Insignia SE | SE | 2009–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 85KW 113HP |
Reviews
There are no reviews yet.