SKU: BC9133
£102.88
In stock
Only 2 left in stock
| Brand | Shaftec |
|---|---|
| Product type | Brake Caliper |
| Function | Brake Caliper |
| Inner width | 40 mm |
| Brake System | Akebono |
| Unit Quantity | 1 |
| Brake Disc Type | solid |
| Piston Diameter | 35 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 2 | 2 Antares D | Antares | 2004–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 Antares TD | D Antares | 2005–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 68HP |
| Mazda | 2 | 2 Capella D | Capella | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 SE-L D | D SE-L | 2015–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1499cc 77KW 104HP |
| Mazda | 2 | 2 TS2 D | TS2 | 2003–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 TS2 D | D TS2 | 2008–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 68HP |
| Mazda | 2 | 2 TS2 D | D TS2 | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 TSD | D TS | 2009–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport | Sport | 1948–2008 | Petrol | MPV | 4x2 | 1999cc 107KW 143HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport | Sport | 2001–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 1999cc 108KW 146HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport D | D Sport | 2007–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1999cc 106KW 143HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport Nav D | D Sport Nav | 2011–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport Venture D | D Sport Venture Edition | 2014–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Mazda | 5 | 5 TS2 D | D TS2 | 2010–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Mazda | 5 | 5 Venture Edition D | D Venture Edition | 2012–2014 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
Reviews
There are no reviews yet.