
SKU: ADF124351
£78.29
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906137496 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 14 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Kuga | Kuga ST-Line X TDCi | ST-Line X TDCI | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Ford | Kuga | Kuga ST-Line X TDCi 4x4 | ST-Line X TDCI | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium 4x4 TDCi Auto | Titanium TDCI | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 120KW 160HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium Edition TDCi 4x4 | Titanium Edition TDCI | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium TDCI | Titanium TDCI | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium TDCI | Titanium TDCI | 2016–2022 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 105KW 140HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium TDCi 4x4 | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP | |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X 4x2 TDCi 140 | Titanium X TDCI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 105KW 140HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X 4x4 TDCi 163 | Titanium X TDCI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 121KW 163HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X 4x4 TDCi Auto | Titanium X TDCI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 121KW 163HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X Sport 4x2 TDCi | Titanium X Sport TDCI | 2013–… | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X Sport 4x4 TDCi | Titanium X Sport TDCI | 2013–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 120KW 160HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X Sport 4x4 TDCi Auto | Titanium X Sport TDCI | 2013–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 120KW 160HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X Sport TDCi 4x4 | Titanium X Sport TDCI | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X Sport TDCi 4x4 Auto | Titanium X Sport TDCI | 2016–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X TDCi 4x4 | Titanium X TDCI | 2017–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga Titanium X TDCi Auto | Titanium X TDCI | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 88KW 118HP |
| Ford | Kuga | Kuga Vignale TDCi 4x4 | Vignale TDCI | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga Vignale TDCi 4x4 Auto | Vignale TDCI | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 132KW 177HP |
| Ford | Kuga | Kuga X Sport TDCi 4x4 Auto | Titanium X Sport TDCI | 2014–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 120KW 160HP |
| Ford | Kuga | Kuga Zetec 4x4 TDCi | Zetec TDCI | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Kuga | Kuga Zetec 4x4 TDCi Auto | Zetec TDCI | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 103KW 138HP |
| Ford | Kuga | Kuga Zetec TDCI | Zetec TDCI | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1997cc 110KW 147HP |
| Ford | Kuga | Kuga Zetec TDCi 4x4 | Zetec TDCI | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 110KW 147HP |
| Ford | Kuga | Kuga Zetec TDCI 4x4 Auto | Zetec TDCI | 2014–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1997cc 103KW 138HP |
Reviews
There are no reviews yet.