

SKU: DSK3201
£121.69
In stock
In stock (5 available)
| Type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Brand | Apec Blue |
| Height | 42 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer diameter | 376 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaguar | F-Type | F-Type British Design Edition AWD Auto | British Design Edition AWD | 2015–2017 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2995cc 280KW 374HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type Heritage 60 Edition Sc AWD Auto | Heritage 60 Edition | 2021–2021 | Petrol | Convertible | 4x4 | 5000cc 423KW 567HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type Heritage 60 Edition Sc AWD Auto | Heritage 60 Edition | 2021–2021 | Petrol | Coupe | 4x4 | 5000cc 423KW 567HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type S V6 | V6 S | 2014–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 280KW 374HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type S V6 Auto | V6 S | 2013–2016 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 280KW 380HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type S V6 Auto | V6 S | 2013–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2995cc 280KW 380HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 | V6 | 2014–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 250KW 335HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 | V6 | 2017–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2995cc 250KW 335HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 Auto | V6 | 2013–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 250KW 340HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 Auto | V6 | 2015–2017 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2995cc 250KW 335HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 Auto | V6 | 2019–2020 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 250KW 335HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 R-Dynamic | V6 R-Dynamic | 2017–2017 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2995cc 280KW 374HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 R-Dynamic | V6 R-Dynamic | 2017–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 250KW 335HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 R-Dynamic | V6 R-Dynamic | 2018–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 2995cc 280KW 374HP |
| Jaguar | F-Type | F-Type V6 R-Dynamic Auto | V6 R-Dynamic | 2017–2019 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2995cc 250KW 335HP |
Brembo
Front Axle
Internally Vented
Coated
High-Carbon
Reviews
There are no reviews yet.