| Type | Brake Disc Rotor |
|---|---|
| Brand | NK |
| Height | 47.2 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Net weight | 9.27 kg |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 64.2 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | CR-V | CR-V Black Edition i-VTec Auto | I-VTec Black Edition | 2016–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 114KW 153HP |
| Honda | CR-V | CR-V EX i-VTec | I-VTec EX | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V EX i-VTec Auto | I-VTec EX | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 114KW 153HP |
| Honda | CR-V | CR-V EX i-VTec CVT | I-VTec EX | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 142KW 190HP |
| Honda | CR-V | CR-V S i-MMD 4x2 CVT | I-MMD S | 2019–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1993cc 107KW 143HP |
| Honda | CR-V | CR-V S i-VTec 4x2 | I-VTec S | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-VTec | I-VTec SE | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-VTec | I-VTec SE | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-VTec 4x2 | I-VTec SE | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-VTec CVT | I-VTec SE | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 142KW 190HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE i-VTec CVT | I-VTec SE | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 142KW 190HP |
| Honda | CR-V | CR-V SE+ Navi i-VTec | I-VTec SE Plus NavI | 2016–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1997cc 114KW 153HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-MMD 4x2 CVT | I-MMD SR | 2019–2021 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1993cc 107KW 143HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-MMD 4x2 CVT | I-MMD SR | 2020–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x2 | 1993cc 107KW 143HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-VTec | I-VTec SR | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-VTec | I-VTec SR | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 126KW 170HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-VTec CVT | I-VTec SR | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 142KW 190HP |
| Honda | CR-V | CR-V SR i-VTec CVT | I-VTec SR | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 1498cc 142KW 190HP |
Reviews
There are no reviews yet.