
SKU: SDK6262
£46.65
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Apec Blue |
|---|---|
| EAN | 5028906096120 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 54 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 2 |
| Inspection Tag | 90R-02C0355/0242 |
| Outer Diameter | 278 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | Apec Blue |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 11 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T200 Trend CDPF | T200 Trend LR Panel Van CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Double Cab CDPF | T220 LR DCB CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Limited | T220 Limited LR Panel Van | 2009–2009 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Trend | T220 Trend LR Panel Van VDPF | 2011–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T220 Trend Double Cab | T220 Trend LR DCB | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 | T230 HR Panel Van | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 CDPF | T230 HR Panel Van CDPF | 2009–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 D/C | T230 HR DCB | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 Double Cab CDPF | T230 HR DCB CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 Limited | T230 Limited HR Panel Van | 2010–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect 110 T230 Trend CDPF | T230 Trend HR Panel Van CDPF | 2009–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 110HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect L TDDi LWB | TDCI L LWB CRC | 2006–2006 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 55KW 73HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect L210 | T210 LWB Panel Van | 2003–2007 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 1796cc 85KW 114HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect LX TDCi LWB | TDCI T230 LX LWB Panel Van | 2002–2008 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect LX TDCi LWB | TDCI LX LWB CRC | 2006–… | Diesel | 4x2 | 1753cc 66KW 88HP | |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect T200 LX110 | TDCI T200 LX SWB Panel Van 110 | 2006–2009 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc 81KW 108HP |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect T200 TDCi SWB | TDCI T200 SWB Panel Van | 2002–2004 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1753cc |
| Ford | Transit Connect | Transit Connect T230 LX110 | TDCI T230 LX LWB Panel Van 110 | 2006–2009 | Diesel | Panel Van | 4x4 | 1753cc 81KW 108HP |
Reviews
There are no reviews yet.