SKU: DRM9224
£43.85
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Model | NV200 |
| Function | Brake Drum |
| Manufacturer | NISSAN |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 4 |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Total Br. Drum Height | 67 mm |
| Br. Drum outer diameter | 265 mm |
| Inner Brake Drum Height | 57 mm |
| Additional Information 2 | without wheel bearing |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 229 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2010–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 E dCi | DCI E | 2011–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
| Nissan | NV200 | NV200 N-Tec dCi | DCI N-TEC | 2011–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE | 2009–2010 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 SE DCI | DCI SE Combi | 2009–2010 | Diesel | Window Van | 4x2 | 1461cc 63KW 85HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2016–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Tekna dCi | DCI Tekna | 2016–2020 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 | NV200 Visia dCi | DCI Visia | 2013–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2014–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2015–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 Acenta dCi | DCI Acenta | 2015–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2011–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 81KW 110HP |
| Nissan | NV200 Combi | NV200 SE DCI | DCI SE | 2011–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 89HP |
Reviews
There are no reviews yet.