SKU: DRM9945
£53.51
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Model | MAXUS |
| Function | Brake Drum |
| Manufacturer | LDV |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Total Br. Drum Height | 114 mm |
| Br. Drum outer diameter | 322 mm |
| Inner Brake Drum Height | 71 mm |
| Additional Information 2 | without wheel bearing |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 15 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 118 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 280 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | LDV |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LDV | Maxus | Maxus 15s 95 Minibus | LWB EHR 15STR MiniBus 95 | 2007–2007 | Diesel | Minibus | 4x2 | 2499cc 70KW 95HP |
| LDV | Maxus | Maxus 2.8t 120 SWB | SWB Chassis Cab 120 | 2008–2008 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2499cc 89KW 120HP |
| LDV | Maxus | Maxus 2.8t 95 LWB | LWB EHR Panel Van 95 | 2007–2008 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2499cc 70KW 95HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.2 CDi 120 LWB | LWB H/R Panel Van CDI 120bhp | 2005–2007 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2499cc 89KW 120HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.2 CDi 120 SWB | SWB H/R Panel Van CDI 120bhp | 2005–2007 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2499cc 89KW 120HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.2t 120 LWB | Bi Purpose LWB X/HR Window Van 120 | 2007–2007 | Diesel | Window Van | 4x2 | 2499cc 89KW 120HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.2t 120 LWB | LWB H/R Panel Van 120 | 2007–2009 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2499cc 89KW 120HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.2t 95 SWB | Bi Purpose SWB L/R Window Van 95 | 2007–2007 | Diesel | Window Van | 4x2 | 2499cc 70KW 95HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.5t 135 LWB | Bi Purpose LWB EHR Window Van 135 | 2007–2007 | Diesel | Window Van | 4x2 | 2499cc 100KW 134HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.5t 135 LWB | LWB HR Panel Van CDI 135 | 2007–2008 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2499cc 100KW 134HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.5t 135 LWB | LWB Chassis Cab 135 | 2007–2009 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2499cc 100KW 135HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.5T 95 LWB | Bi Purpose LWB X/HR Window Van 95 | 2006–2008 | Diesel | Window Van | 4x2 | 2499cc 70KW 95HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.5t 95 LWB Extended Frame | EF Chassis Cab | 2008–2009 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2499cc 70KW 95HP |
| LDV | Maxus | Maxus 3.9t 15s 105 Minibus | LWB EHR 15STR Bus | 2007–0000 | Diesel | Minibus | 4x2 | 2499cc 77KW 103HP |
| LDV | Maxus | Maxus MPT 3.2t 135 Minibus | MPT SWB SHR Window Van 135 | 2007–2009 | Diesel | Window Van | 4x2 | 2499cc 100KW 134HP |
Reviews
There are no reviews yet.