SKU: DRM9947
£24.64
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Apec |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Model | GETZ |
| Function | Brake Drum |
| Manufacturer | HYUNDAI |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Holes: | 4 |
| Total Br. Drum Height | 58 mm |
| Br. Drum outer diameter | 220 mm |
| Inner Brake Drum Height | 40 mm |
| Additional Information 2 | without wheel bearing |
| Inner Brake Drum Diameter | 180 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | GETZ | Getz CDX | CDX | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 77KW 103HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX | CDX | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX | CDX | 2006–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 78KW 104HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX Auto | CDX | 2002–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 77KW 103HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX Auto | CDX | 2005–2007 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 78KW 104HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX Auto | CDX | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz CDX CRTD | CRTD CDX | 2006–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 81KW 108HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2002–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1086cc 46KW 62HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSi | GSI | 2005–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI Auto | GSI | 2006–2009 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1399cc 71KW 95HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI CRTD | CRTD GSI | 2004–2005 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 60KW 81HP |
| Hyundai | GETZ | Getz GSI CRTD | CRTD GSI | 2005–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1493cc 65KW 87HP |
| Hyundai | GETZ | Getz Sport | Sport | 2002–2006 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1599cc 77KW 103HP |
| Hyundai | GETZ | Getz Sport | Sport | 2004–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1341cc 62KW 83HP |
Reviews
There are no reviews yet.