SKU: ADN143109
£118.06
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 49 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 323 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Nissan |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2003–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 206KW 276HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2003–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 206KW 276HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2007 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2006–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 | 2007–2008 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 Roadster | 2007–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 Roadster GT | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z | V6 GT | 2007–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 230KW 308HP |
| Nissan | 350Z | 350Z Gran Turismo 4 | V6 Gran Turismo 4 | 2005–2006 | Petrol | Coupe | 4x2 | 3498cc 221KW 296HP |
Reviews
There are no reviews yet.