SKU: ADN143130
£99.81
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Blue Print |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 92 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 258 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 13 mm |
| Centering Diameter | 45 mm |
| Brake Disc Thickness | 16 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Volkswagen | Transporter | Transporter 11 | 11 Bus 112 | 1988–… | Petrol | Minibus | 2109cc | |
| Volkswagen | Transporter | Transporter 11 | Bus 11 Seat 92 | 1990–… | Petrol | Minibus | 2109cc | |
| Volkswagen | Transporter | Transporter 11 Auto | 11 Bus 112 | 1992–1992 | Petrol | Minibus | 2109cc | |
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | Van 112 | 1987–1990 | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | 112 C-VLE 8CL 5S | 1987–1997 | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | 112 P-UP 5S | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | 112 DC P-UP 5S | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | 112 C-VLE C11 5S | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | 112 C-VLE 9CL 5S | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter 112 | Caravan 112 | 1992–1992 | Petrol | Motor Caravan | 2109cc | |
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync 112 P-UP 4+G | 1988–1988 | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync 112C-VLE 8CL4+G | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync 112C-VLE 9CL4+G | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync C/VLE 112 | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync 112 Caravan 4+G | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync 112C-VLE 7GL4+G | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Syncro 112 | Sync 112 DC P-UP 4+G | 1988–… | Petrol | 2109cc | ||
| Volkswagen | Transporter | Transporter Tristar | Sync Tristar 112 | 1988–… | Petrol | 2109cc |
Reviews
There are no reviews yet.